, Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Mapa stronyZobacz najnowsze zdjęcia Wolsztyna dostępne w dziale (Zima 2008 / 2009)


Ścieżki Rowerowe
Szlak brązowy Szlak niebieski Szlak żółty Szlak zielony Szlak czerwony Szlak żurawi

Szlak brązowy

Do kąpieliska 7 km, możliwy powrót przez Obrę - Berzynę - 9 km. Bezpieczna trasa na popularne kąpielisko, omijająca ruchliwą szosę Wolsztyn - Nowa Sól. Zaczyna się na ul. Poniatowskiego w Wolsztynie, na moście rzeki Dojcy. Wiedzie ul. Niałecką, przecina Aleję Niepodległości i biegnie przez Niałek Wielki. 600 m od skrzyżowania, skręcając w lewo można wjechać na szlak niebieski - wokół jeziora Berzyńskiego. Szlak brązowy wiedzie przez wieś i koło dużej topoli w prawo na polną drogę, prowadzącą do strzelnicy, wytwórni mas bitumicznych, na parking Polskiego Związku Wędkarskiego.
Po drodze możemy zatrzymać się na wzniesieniu, z którego rozciąga się widok na Wolsztyn z górującymi dwiema wieżami kościelnymi, Powodowo z bryłą Zespołu Szkół Rolniczych (pł-zachód), Obrę z klasztorem (pd-wschód) oraz zabudowania folwarku Krutla (na wschodzie). Pola poprzecinane są rowami wypełnionymi wodą, porośniętymi gęsto drzewami i krzewami tzw. - Zimne Kąty. Z parkingu nad jeziorem prowadzi na południe wąska ścieżka, która dojeżdżamy do plaży w Obrze.

Opis szlaków: mgr inż. Eleonora MikołajczakMenu_prawe

W S P Ó Ł P R A C A

WARTO ZOBACZYĆ


stat4u
ilość wejść robota google 808 ilość wejść robota msn 298 ilość wejść robota yahoo 1752 ilość wejść robota onet 50 ilość wejść robota netsprint 131 ilość wejść robota szukacz 3